Regulamin

REGULAMIN ZAKUPÓW W SKLEPIE INTERNETOWYM euromat.com.pl


PRZEDSIĘBIORCA

Właścicielem i prowadzącym sklep internetowy działający pod adresem www.euromat.com.pl jest Euromat Spółka Jawna Parcej Jerzy - Chwaliński Oliwer i Małgorzata, ul.Opolska 38, 49-100 Niemodlin (zwana dalej Euromat), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000067320, posiadająca REGON: 531046650, NIP: 754-10-24-197. 

Kontakt ze sklepem internetowym można uzyskać pod numerem telefonu +48 77 402 36 39 (od pn. do pt. w godz. 8.00-15.00), pod adresem poczty elektronicznej sklepeuromat@euromat.com.pl, bądź poprzez formularz kontaktowy.

ZASADY DZIAŁANIA - sklepu internetowego euromat.com.pl.

Euromat prowadzi sprzedaż towarów poprzez zorganizowany sklep internetowy za pośrednictwem sieci Internet. Do korzystania ze sklepu internetowego, przeglądania jego asortymentu oraz składania zamówień, niezbędne są:

komputer z dostępem do sieci Internet i przeglądarką internetową typu Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera;

aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail).

ZAMAWIANIE TOWARÓW

Zamówienia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.euromat.com.pl

Aby zawrzeć umowę, należy złożyć zamówienie.

Towary w sklepie internetowym są szczegółowo oznaczone. Na stronie internetowej znajdują się informacje o właściwościach towaru, jego cenie, materiale, z którego jest wykonany itp.

Klient zamawiając towar dokonuje jego wyboru, w sposób właściwy dla danej rzeczy określając w szczególności wielkość, kolor, ilość (w sztukach) zamówionego towaru, a w razie potrzeby podając inne specyficzne informacje.

Na każdym etapie składania zamówienia można je anulować zaprzestając przechodzenia kolejnych kroków i wychodząc z podstrony służącej do składania zamówień. Można to zrobić na kilka sposobów: np. poprzez klikanie w ikonkę służącą do powrotu na poprzednią stronę lub klikając na dowolną podstronę (albo produkt) znajdujący się na stronie sklepu. Zamówienie, które nie zostanie doprowadzone przez Klienta do końca, zostanie automatycznie anulowane.

Na podany przez Klienta adres e-mailowy zostanie wysłany e-mail potwierdzający odebranie zamówienia Klienta. W treści wiadomości e-mail Klient otrzyma zindywidualizowany numer zamówienia, którego podanie umożliwia m.in. ustalenie stanu realizacji zamówienia.

CENY

Ceny na stronie podawane są w złotych polskich, są cenami brutto, zawierają należne podatki i cła.

Cena podana na stronie w chwili składania zamówienia jest ceną ostateczną, wiążącą Klienta.

Do ceny towaru należy doliczyć koszty przesyłki.

DOSTĘPNOŚĆ TOWARÓW

Wszystkie towary przedstawiane na stronie internetowej są towarami dostępnymi.

W wyjątkowych sytuacjach np. w przypadku równoczesnego złożenia zamówienia na ten sam towar przez wielu Klientów, może zdarzyć się, że towar nie będzie dostępny. W takiej sytuacji Klient zostanie poinformowany o braku możliwości zrealizowania zmówienia i podejmie decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia).

REALIZACJA NIEPEŁNEGO ZAMÓWIENIA

W przypadku braku danego towaru w magazynie, Klient zostanie poinformowany na adres e-mail lub telefonicznie o problemach z realizacją zamówienia i dostępnych opcjach (np. częściowa realizacja, pełna realizacja, lecz związane z tym wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia bez negatywnych skutków dla Klienta).

Jeśli Klient nie chce, by zamówienie cząstkowe było realizowane – zamówienie jest wycofywane bez negatywnych konsekwencji dla Klienta, a w razie dokonania przez niego płatności – kwoty uiszczone zostaną zwrócone.

SPOSÓB ODBIORU I CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA

Zamówienie zostaje przekazane do realizacji w ciągu 1 dnia roboczego od jego złożenia.

Jeżeli wybrany towar jest dostępny, wysłany zostanie do Klienta w ciągu maksymalnie 2 (słownie: dwóch) dni roboczych od przekazania zamówienia do realizacji.

Informacja o planowanym czasie realizacji zamówienia znajduje się na stronie koszyka.

W przypadku wybrania, jako formy płatności szybkiego przelewu lub płatności kartą kredytową (płatności za pośrednictwem przelewy24 i/lub IAI Pay) – realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpływie 100% należności za towar na konto podmiotu pośredniczącego, od tego też momentu należy liczyć termin w ciągu, którego towar zostanie przekazany kurierowi.

Dostarczaniem zamówień zajmuje się firma kurierska - przewidywany czas dostawy to 1 dzień roboczy od dnia następującego po nadaniu przesyłki.

FORMY PŁATNOŚCI ZA ZAMÓWIENIE

Za pobraniem:

Zapłata następuje do rąk kuriera przy odbiorze przesyłki lub w Paczkomacie.

Szybki przelew:

Przelewy, które akceptowane są przez Euromat, to tzw. "szybkie przelewy" dokonane przy użyciu pośrednika serwisu przelewy24 i/lub IAI Pay

Cechą szybkich przelewów jest to, że po wybraniu tej formy płatności Klient zostaje przekierowany na stronę wybranego z listy banku, aby dokonać przelewu pieniędzy. 

.
Karta kredytowa/płatnicza (za pośrednictwem bezpiecznych płatności przelewy24 i/lub IAI Pay;

Klient musi dysponować kartą umożliwiającą dokonywanie zakupów w Internecie (o tym czy dana karta spełnia ten warunek należy upewnić się w banku). Płatność kartą kredytową/płatniczą dokonywana jest za pośrednictwem serwisu przelewy.24 i/lub IAI Pay.

 

Płatność e-raty
Istnieje również możliwość dokonywania płatności w formie ratalnej!.
Jeśli jesteś zainteresowany taką formą płatności, w trakcie składania zamówienia wskaż płatność w systemie ratalnym "e-raty". W momencie ostatecznego zatwierdzania zamówienia, zostajesz automatycznie przekierowany na stronę Santander Consumer Banku, gdzie wypełniasz wniosek o kredyt i sam wskazujesz ilość rat. Po pozytywnym rozpatrzeniu decyzji kredytowej przez bank, kwota z tytułu pożyczki ratalnej zostaje przelana na konto sklepu. Sklep realizuje Twoje zamówienie w momencie gdy środki zostaną zaksięgowane na naszym rachunku.

Zabezpieczenie przed oszustwami:

Sklep Internetowy nigdy nie wyśle do Klienta maila z informacją, iż nagle zmieniło się konto do wpłaty, wraz z prośbą o dokonanie przelewu tradycyjnego.

Jeśli Klient otrzyma takiego maila – nie należy dokonywać wpłaty, czy też odpowiadać na niego, należy przesłać niezmieniony e-mail do Euromat na adres: sklepeuromat@euromat.com.pl.

UMOWA

Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu www.euromat.com.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny (tekst jedn. Dz. U. z 2014 r. poz. 121 ze zm.) (dalej jako "Kodeks cywilny").

WYKONANIE UMOWY - TERMIN

Euromat zobowiązuje się do przekazania towaru kurierowi w terminie do 2 dni roboczych od złożenia zamówienia  lub, w przypadku braku towaru, do poinformowania Klienta o braku towaru w takim terminie.

Całkowity termin realizacji zamówienia nie powinien przekroczyć 5 dni roboczych.

KOSZT DOSTAWY

Na terenie Polski koszt dostawy wynosi 15,95 zł brutto jeśli płatność została dokonana przelewem lub kartą płatniczą. Koszt dostawy pobraniowej (płatność przy odbiorze towaru) wynosi 20 zł brutto. W przypadku dokonania zakupów o wartości, co najmniej 300 zł brutto, przesyłka zostanie wysłana do Klienta na koszt Euromat.

Koszty wysyłek do innych krajów podane są bezpośrednio w formularzu zamówienia.

 

PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas:

 

Euromat Sp.J.

49-100 Niemodlin,

ul.Opolska 38

tel 77-402-36-39

email: sklepeuromat@euromat.com.pl

 

o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

Skutki odstąpienia od umowy

 

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 

Z prawa odstąpienia od umowy wyłączone są produkty wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

 

W celu odesłania towaru do firmy Euromat mogą Państwo skorzystać z darmowego zwrotu Pocztą Polską z wykorzystaniem etykiety wygenerowanej po zalogowaniu się na swoje konto Klienta. Szczegóły opisane są na stronie Gratisowe zwroty, jak to działa? Usługa ta nie ogranicza Państwa prawa do odesłania towaru w inny wygodny dla Państwa sposób.

 



REKLAMACJA

Euromat dokłada wszelkich starań, aby oferowany przez sklep internetowy towar był wolny od wad oraz pełnowartościowy. Jednakże gdyby pomimo starań towar posiadał wady fizyczne lub prawne w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego bądź był niezgodny z umową, Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji.

Klient będący przedsiębiorcą utraci uprawnienia z tytułu rękojmi, jeśli nie zbadał rzeczy w czasie i w sposób przyjęty przy rzeczach tego rodzaju i nie zawiadomił Euromat o wadzie, a w przypadku gdy wada wyszła na jaw dopiero później – jeśli nie zawiadomił Euromat niezwłocznie po jej stwierdzeniu.

W przypadku wady towaru, Klient zgłaszający żądanie powinien wskazać swe roszczenia przysługujące mu na mocy przepisów art. 560 i 561 Kodeksu cywilnego. Klient może zgłosić reklamację na przykład poprzez wypełnienie wysyłanego do Klienta wraz z zamawianym towarem formularza "Zgłoszenie reklamacji".

W przypadku wady towaru, Klient zgłaszający żądanie powinien wskazać swe roszczenia przysługujące mu na mocy przepisów art. 560 i 561 Kodeksu cywilnego. 

Roszczenia wynikające z gwarancji, zgłoszenie reklamacji oraz reklamowany towar należy wysłać na adres:

Euromat Sp.J.

ul. Opolska 38
49-100 Niemodln

W przypadku braku danych niezbędnych do rozpatrzenia roszczeń dotyczących wadliwego towaru wynikających z rękojmi, Sprzedawca niezwłocznie po zapoznaniu się z treścią żądania Klienta, zwróci się do Klienta o ich uzupełnienie.

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji Euromat wyśle do Klienta produkt pełnowartościowy (naprawiony lub nowy) w ciągu 14 dni od otrzymania reklamacji, a gdy okaże się to niemożliwe (np. wyczerpany nakład), zwróci Klientowi pełną kwotę.

W przypadku nie uwzględnienia reklamacji, towar zostanie odesłany Klientowi wraz z uzasadnieniem odmowy uwzględnienia reklamacji.

W sytuacji negatywnego rozpatrzenia reklamacji, jak również w przypadku dochodzenia przez Klienta roszczeń, Klient może rozwiązać spór bez udziału sądu powszechnego, korzystając z mediacji lub sądownictwa polubownego. W tym celu należy dostarczyć do instytucji, przed którą będzie toczyło się postępowanie, odpowiedni wniosek o mediację lub wniosek o rozpatrzenie sprawy przed sądem polubownym.

REZYGNACJA Z ZAMÓWIENIA

Klient ma prawo do rezygnacji z zamówienia aż do chwili wysyłki towarów.

Klient ma dwie możliwości aby skorzystać z ww. uprawnienia:

należy wysłać maila na adres sklepeuromat@euromat.com.pl z ważnością wysoką oraz zatytułować go: "Rezygnacja z zamówienia nr...". Rezygnacja z zamówienia będzie skuteczna tylko, jeżeli dotrze do sklepu przed wysyłką zamówionego towaru.

kontakt ze sklepem internetowym pod numerem telefonu +48 77 402 36 39 (od pn. do pt. w godz. 8.00-15.00) bądź poprzez formularz kontaktowy na witrynie sklepu online.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Do każdego zakupionego towaru dołączony jest paragon fiskalny lub faktura VAT.

DANE OSOBOWE - Bezpieczeństwo i ochrona

Administratorem danych osobowych Klienta sklepu internetowego www.euromat.com.pl jest Euromat Sp.J. z siedzibą przy ul. Opolskiej 38, 49-100 Niemodlin.

Dane osobowe Klienta przetwarzane będą przez Euromat wyłącznie dla celów wykonania umowy oraz realizacji zamówienia.

Bez odrębnej zgody Klienta dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Klientowi przysługuje prawo dostępu do treści danych oraz możliwość ich poprawiania.

Podanie danych jest dobrowolne, jednakże bez ich podania nie jest możliwe wykonanie umowy oraz realizacja złożonego zamówienia, w tym wystawienia dowodu sprzedaży (paragonu lub faktury VAT) oraz wysyłki produktów.

Klient może wyrazić zgodę na przetwarzanie w celach marketingowych swoich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. z 2002 r. Dz. U. nr 101 poz. 926 z późn. zm.) w celu przekazywania Klientowi materiałów reklamowych oraz informacji o akcjach promocyjnych, marketingowych i prowadzącym sklep internetowy – Euromat , w tym na przesyłanie Klientowi za pośrednictwem poczty elektronicznej newslettera.

PLIKI COOKIES

Serwis euromat.com.pl wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji na temat plików cookies można znaleźć w Polityce cookies umieszczonej w serwisie www.sklepeuromat.com.pl

DATA PUBLIKACJI REGULAMINU: 01 Stycznia 2017 roku.

pixel